Konkursy

ZŁOTA KIELNIA

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od przeszło 40 lat daje uczniom zasadniczych szkół zawodowych możliwość sprawdzenia siebie i odniesienia sukcesu edukacyjnego. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie.
Finaliści turnieju mają prawo do zwolnienia z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w  zawodzie, dlatego poziom rywalizacji jest bardzo wysoki.

Nasi Finaliści Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”
2020

W piątek 7 lutego 2020r. podczas ostatniego dnia Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA 2020 w Poznaniu odbyła się gala finalistów 49. edycji centralnego finału turnieju budowlanego "Złota Kielnia". Nasze miasto reprezentowało trzech uczniów Branżowej Szkoły I stopnia Nr 4 z Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu. Po trzydniowych zmaganiach z zadaniami teoretycznymi oraz praktycznymi na gali zaprezentowano wyniki turnieju. Zespół Szkół Technicznych w Toruniu otrzymał tytuł najlepszej szkoły 49. edycji turnieju budowlanego "Złota Kielnia" i został uhonorowany statuetką Ministra Rozwoju, natomiast uczniowie biorący udział w turnieju zdobyli:

- Norbert Sokołowski - II miejsce - wicemistrz Polski w specjalności dekarz w roku 2020 i 2019

- Wiktor Rybak - IV miejsce w roku 2020 i V miejsce w roku 2019 w specjalności murarz

- Mikołaj Kubacki - V miejsce w specjalności dekarz

Uczniów przygotowała Pani Magdalena Pulikowska-Dąbkiewicz - nauczyciel przedmiotów zawodowych budowlanych w ZST.

To ogromny sukces toruńskiego szkolnictwa branżowego.


2019
Najlepsi uczniowie klas budowlanych z całej Polski spotkali się w finale 48. edycji turnieju „Złota Kielnia”.  W turnieju, poza dekarzami i murarzami, brali również udział najlepsi malarze, tynkarze, , monterzy systemów suchej zabudowy, posadzkarze oraz instalatorzy sieci i urządzeń.
Zmagania turniejowe trwały dwa dni i składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą w wybranej przez siebie dziedzinie, ale również mistrzowskimi umiejętnościami zawodowymi.

Ostateczne wyniki klasyfikacji finałowej:
Norbert Sokołowski – II miejsce w Polsce – w zawodzie dekarz
Wiktor Rybak – V miejsce w Polsce – w zawodzie murarz-tynkarz

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!
Strona turnieju dostępna pod adresem: http://turniejbudowlany.edu.pl/